Kurzy Microsoft Office |
100124
počet odškolených uživatelů
93%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy grafických programů |
11707
počet odškolených uživatelů
93%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy CAD a 3D |
10004
počet odškolených uživatelů
93%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy pro IT specialisty |
4455
počet odškolených uživatelů
91%
spokojenost uživatelů
|
Rekvalifikační kurzy |
9397
počet odškolených uživatelů
90%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy tvorby webů |
3173
počet odškolených uživatelů
91%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy soft skills |
2895
počet odškolených uživatelů
95%
spokojenost uživatelů
|
Kurzy fotografování |
15380
počet odškolených uživatelů
93%
spokojenost uživatelů
|
Byť jsem si myslel, že je to již běžně používaná záležitost, stále se setkávám s dotazem, jak si mohu natočit pohled ve výkresovém prostoru. Poslední vedené školení je mi toho důkazem, takže se s vámi podělím o potřebný postup, jak natočit pohled ve výkresovém prostoru, tak, aby se změna natočení v modelovém prostoru neprojevila.
Dnešní tip přidávám na žádost některých uživatelů, kteří reagovali na můj článek o vytvoření šrafovacího vlastního vzoru. Prý slyšeli něco o superšrafách, tak jestli bych je nemohl uživatelům také přiblížit. To byla výzva, kterou jsem neodmítnul :).
Dnešní tip přidávám opět na základě diskuze účastníků školení pro pokročilé v aplikaci AutoCAD, kde mimo jiné řešíme i vlastní šrafovací vzory. Vím, že na internetu je spousta článků ohledně vlastních šrafovací vzorů, ale právě diskuze účastníků na zmíněném kurzu mě vede k tomu, abych to ještě jednou shrnul. Pánové totiž již s internetovými články měli zkušenost, a přesto na školení přišli 😊.
Máme tu rok 2019 a již tradičně vývojový tým aplikace Fusion 360 připravil pro tuto aplikaci update, který má opět uživatelům pomoci zefektivnit jejich práci. Pojďme si představit alespoň některé novinky, které tato aktualizace přináší. Kromě oprav funkčnosti se můžete těšit na následující novinky a vylepšení.
Opět vám přináším tip, který vyplynul tentokrát z posledního workshopu zaměřeného na iLogic v aplikaci Autodesk Inventor. Zákazník používá dlouhé názvy souborů, které se skládají z čísla dílu a některých dalších informací, a potřeboval tyto informace extrahovat z názvu souboru, aby se automaticky naplnili vlastnosti iProperties. Po příklad uvažujme název souboru tvořeného číslem dílu a číslem revize, například: 48-1970 Rev 4.ipt
V roce 2018 jste pilně pracovali na rozvoji svých PC dovedností. Zájmu se těšilo mnoho kurzů z různých oblastí a s rozdílnou náročností. V rozvoji svých znalostí jsme podpořili řadu nováčků v jednotlivých programech a zároveň jsme byli odborným pomocníkem profesionálům v prohlubování jejich specializace.
Které kurzy jste si u nás v roce 2018 oblíbili nejvíc? ➡ Koukněte na 8 nejnavštěvovanějších kurzů v předešlém roce. Možná tam najdete i ten váš. 😉
Rok 2018 uplynul jako pára nad hrncem. S mnohými z vás jsme se v tomto roce potkali na některém z našich fotografických kurzů. Jiní si jejich absolvování naplánovali třeba teprve v rámci novoročních předsevzetí na rok 2019 nebo s rozbalením vánočního dárku, který skrýval nový fotoaparát.
A které fotografické kurzy byly vašimi nejoblíbenějšími v roce 2018? ➡ Vybrali jsme TOP 8 🔝 kurzů předešlého roku. Najdete tam ten svůj?
Na kurzech fotografování vždy nejprve účastníky seznamujeme s jejich fotoaparáty a ujasňujeme si, co vlastně který symbol a název u různých značek a druhů fotoaparátů znamená. Většina výrobců fotoaparátů používá pro označování jejich funkcí odlišné názvy a symboly a je tedy nezbytné znát konkrétně ten svůj.
V tomto článku se zaměříme na tři klasické varianty měření expozice, které se můžou lišit v názvu, ale jejich funkce je totožná. Umožňují změřit světlo scény pomocí 18% neutrální šedé barvy.
Abychom pochopili, k čemu měření expozice slouží, musíme se nejdříve podívat na fungování fotoaparátu. V každém přístroji je část, která slouží na měření světla na scéně. Po změření můžeme scénu snáze odhadnout a lépe vyfotografovat.
Díky změření světla nám u Prioritních (poloautomatických) režimů (A-Av, S-Tv) foťák dopočítá druhý parametr (popř. Auto iso) a u manuálního režimu (M) nám ukáže na tzv. Expozimetru, jak bychom měli nastavit fotoaparát, aby fotografie byla exponována správně.
Pokud se tedy bavíme o 3 základních nastaveních měření expozice, budou to:
Celoplošné měření expozice nám změří světlo z celé scény. Pro fotoaparát je tedy směrodatné světlo v každé časti snímku. Toto měření bývá nejmodernější typ, ale dá se říci, že i nejchytřejší. Pracuje totiž s celou plochou a snaží se docílit ideálního nastavení pro celou fotografii od kraje do kraje. Toto nastavení je vhodné pro většinu scén jako jsou: krajina, reportážní fotografie, sport atd.
Měření expozice se zdůrazněným středem funguje podobně, jako první varianta. Měří světlo z celé scény, ovšem s tím rozdílem, že dává přednost středu. Toto měření se vysloveně hodí na portrétní fotografii, detail, makro atd.
Bodové měření expozice je oproti předešlým dvěma variantám rozdílné v tom, že absolutně nebere v potaz, jaké je světlo na celé scéně. Čistě se zaměřuje na jeden bod (např. 3mm), z kterého počítá světlo. Toto nastavení se hodí na fotografování v protisvětle a tam, kde je velký kontrast mezi světlem a tmou.
TIP:
Snažíte se vyfotit měsíc v úplňku a stále ho máte jako přepálenou tečku? Nastavte si na fotoaparátu bodové měření expozice.
Zkuste si se svým fotoaparátem vyfotit různé situace ve 3 variantách měření expozice.
Autor článku:
DSPHY
Lektor fotografických kurzů
Na kurzech Excelu se často setkáváme s dotazem na zabezpečení dat v souboru Excel. Pokud je váš soubor např. uložen ve sdílené složce na firemním serveru, ale nechcete, aby k jeho obsahu byl volný přístup, můžete jej zabezpečit heslem.
Jednoduchý a rychlý návod najdete v následujícím článku.
Na pokročilém školení aplikace Fusion 360 se mimo jiné věnujeme i 3D tisku. Autodesk Fusion 360 se stává jedním z nejoblíbenějších programů mezi komunitou 3D tisku, zejména pro zájemce o průmyslový design. Kombinuje totiž výkonné funkce s rozhraním pro začátečníky a relativně snadnou křivkou učení. Takže tady je malá ochutnávka přípravy pro 3D tisk.
Být originální je o Vánocích snem každého Ježíška. Nadělte svému blízkému přímo nebeské vzdělání, které pro něj bude zároveň i zážitek. Jako bonus pro vás obstaráme druhý dárek zdarma.
K zakoupení dárkového poukazu dostanete od nás další dárek zdarma. Budete překvapeni, jak snadno jde s našimi kurzy na Vánoce ušetřit.
V rámci výuky Office aplikací často zazní zvídavá otázka, na co je odkaz „přihlásit se“ v titulkové liště okna aplikací Office? Resp. položka Účet v menu Soubor.
Účet Microsoft prošel velkým vývojem od původního Windows Live ID, dobrého tak akorát pro přihlášení do aplikace Messenger a do služeb, resp. webových portálů, které běžný uživatel úplně nevyužil, až po dnešní zajímavé benefity.
Tok řeky Doubravy je z větší části klidný, plný meandrů a malebných zákoutí. U vesničky Bílek se ale noří do hlubokého, skalami sevřeného kaňonu a voda teče dolů peřejemi přes četné skalní prahy a několik vodopádů.
Je to kouzelné místo jako stvořené k fotografování tekoucí i stojaté vody, vodopádů, potůčků, na jaře i kvetoucích kytek a různé hmyzí havěti.
Údolí je přístupné celoročně, jen je potřeba se zodpovědně připravit. Od jara do podzimu si vystačíme s lehkými trekovými botami. V zimě to bude chtít pohorky nebo kvalitní zimní boty. Kameny často bývají namrzlé a kloužou. I když vlastní kaňon je dlouhý jen necelých 5 km, nadšený fotograf tu stráví skoro celý den 😊. Nevěříte? Vydejte se tam s námi .
Vánoce jsou už za dveřmi a obavy z hodin strávených v nákupních centrech vybíráním dárků narůstají.
U nás můžete vyřešit vánoční dárky rychle, jednoduše a hlavně z pohodlí domova. Získáte originální dárek pro rodiče, sestru, partnera nebo klidně i babičku a dědečka. Vzdělání je dárek s trvalou hodnotou. Vhodný kurz u nás najde každý bez rozdílu věku.
Dárkový poukaz můžete zakoupit na kterýkoliv kurz fotografování i libovolný počítačový kurz.
Tématikou portrétní fotografie se zabývá řada knih, pouček a odkazů na internetu. Samotná nauka všech možností, které se dají využít při zhotovení portrétu by zabrala řadu hodin. V tomto článku se pokusím alespoň v jednoduchosti popsat pár základních rad, na co si dát při fotografování portrétních fotografií pozor a jak fotím já.
Zásady správné přípravy na fotografování portrétní fotografie v přirozeném prostředí jste se dočetli v minulém díle. Nyní bych se chtěl zaměřit na samotné focení a jeho pravidla.
NICOM byl založen již v roce 1992. Díky více než 140 000 odškolených klientů patří k největším poskytovatelům počítačových i fotografických kurzů pro jednotlivce a firmy v celé ČR.
Chtějte o nás vědět více ...
zobrazit více informacíMáte nejasnosti ohledně objednávky nebo realizace školení? Chcete znát odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klientů školicího střediska NICOM?
Přečtěte si základní informace ...
zobrazit více informacíVíte, že vám rekvalifikaci nebo kterýkoliv jiný kurz může hradit úřad práce?
Podívejte se na možnosti platby za školení ...
zobrazit více informací